Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Kapely / Dj's

THE FIALKY

77Punk Rock, Praha Jedna z nejznámějších českých punk rock kapel současnosti, zpívajících v mateřštině. The Fialky na nahrávkách a svou image jasně odkazují na první vlnu takzvaných punk77 kapel, ale na živo se jedná o divokou spíše až streetpunkovou jízdu. Hlavní hudební inspirace tu ale vždy zůstávají kapely Ramones, Cock Sparrer a the Vibrators. Textově pak původní pojetí pivního punku vystřídala současná poloha apelující na nadhled a zdravý rozum, život ve městě a spojení punkerů a tradičních skinheads. The Fialky hrají od roku 2000, ale jejich éra začala až rokem 2006, kdy se stali jednou z vlajkových lodí stáje domácího, agilního, labelu PHR Records. Kde doposud vydali tři řadové desky, tři sedmipalce a kompilaci hitů. Kapela také stála na počátku vinylového boomu v ČR, který mimo jiné odstartoval i její úspěšný první sedmipalec SCÉNA z rocku 2010. The Fialky už víc jak deset let odehrají 60 koncertů ročně a kromě vlasti úspěšně koncertůjí i na Slovensku a Polsku. Po původních začátcích ve Squatech, dnes skupina nechybí v žádném z programů zavedených domácích klubů a vystupuje nejen na všech domácích punkových festivalech, ale i na řade velkých rockových akcích. Kolem kapely koluje spousta fám a zábavních historek, ale jedno je jasná: Jedná se o respektovanou veličinu domácí punkové scény, která má velkou šanci zaujmout i mimo ní.

PROTI SMĚRU

Kapela, která se dala dohromady v Opavě už v roce 2001 a na punk-rockové scéně ji tedy netřeba představovat. V současné době i se dvěma zástupci z Jeseníku. Minulý rok vydali ke svým narozeninám tento videoklip https://www.youtube.com/watch?v=0s_hBMC8GiY

BEACH BUM

Kapela z horkého jihu Moravy. Nemáme pláž, ale hrajeme jako bysme ji měli. Milovníci 90', travky a Austrálie. To jsou BEACH BUM (Surf-punk, alternativní rock) Brno, Znojmo. Plážovej povaleč je na své šňůře. Aktuálně pracují na nové desce. Minulý rok odehráli 30 koncertů po celé republice a vydali desku T-Rex Goes On Holiday, která vyšla u Kabinet Records .Máš rád Radegast, Tullamorky, travku, flanelky, vansky a devadesátkovej zvuk. To je dobře, oni taky.

ŠVINDL

Punk-rocková kapela z Litoměřic, která svým stylem připomene Ramones nebo Teenage Bottlerocket. Prostě chytlavé refrény, čtyři akordy a zatraceně rychlá hi-hat.Kapele letos vyšlo debutové album u Cecek Records, které napovídá, že Švindl do tohoto mixu přidává i české texty co mají hlavu a patu. A na živo pak i pořádnou dávku energie!

WRANÍ WOKO

Je nás 5, buben, basa, 2 kytary, zpěv. Zkoušíme teď v Bohuňovicich, odkud je polovina kapely, druhá je od Šumperka. Škatulka alternativní rock punk. Jednoduše, stručně, výstižně. 

ROCKET BUNNY

Punk-Rock z Brna. Styl lze nejlépe charakterizovat jako melodický punk rock, který kombinují s vlivy dalších různých odvětví rocku - grunge, hard rock, alternative rock, garage rock… Skupina vznikla v roce 2015, od té doby stihli odehrát spoustu koncertů napříč republikou. Začátkem letošního roku kapela vydala své první EP „Let´s Break the Silence“ a pracuje na nahrávání dalších dvou singlů.

 

SOS ACOUSTIC STAGE

SOS 

Neumětel punk lover boy - acoustic.

ELEKTRO STAGE

DJ FLY

Se svými vinyly začal již v roce 2002 v Ostravě. Za posledních 20 let hraní se stal mashupovým univerzálem, který ve svých setech kombinuje všechny hudební styly od 65 po 199 BPM a publiku tak nabízí možnost různých kombinací stylů od raggajungle/raggacore/dnb/breakz/2 step/funky/oldschool nebo i garage, funky či bass music. V posledních letech si našel i velkou zálibu v tech-house, house a stále oblíbenějším glitch-hopu, který dokonale kombinuje velkou část výše uvedených stylů elektronické hudby.

DJ H4N3S

Jesenický rodák vyrůstající na místních akcích BIG CITY BEATZZ, pořádaných místní XBASS crew (2009). Již tak brzy mu učaroval zlomený beat v podání místních DJs jako P.S., Index a v neposlední řadě 2Nine. Kolem roku 2010 začal koketovat s prvními kontrolery doma v pokojíčku. Zlomený beat vyhledával stále častěji a tak v roce 2012 s partou svých kamarádu začal jezdit jako fanoušek na festival LET IT ROLL, který mu v té době nemohl uniknout ani jeden. Jeho první vystoupení bylo o rok později (2013), kdy ještě jako mladý moc neskušenný DJ dělal předskokana jménům jako Fourward a NO MONEY na akci Connection Indoor.

Pro hudbu byl tak zapálený, že si doma ve staré chatě postupem času udělal poslouchárnu. Kolem roku (2014) začínal poznávat lidi ze své budoucí crew, kterou rok na to se svým kamarádem neoBeckem zakládá.

The Bassline Fanatiqs (2015) crew začíná pořádat své specifické akce jako Bass Impact nebo Magic BDAY, zatím neměla moc zkušennosti s něčím takovým, ale postupem času je začala získávat. H4n3s pořádající se svou crew již zmiňované akce různě po okresních klubech či hospodách jako je Centrum Club, Lama, Stodola. V roce 2017 potkává DJe FLY. A to byl pro něj zlomový okamžik.

Dalším rokem (2018) od něj dostává pozvánku zahrát si na tamnějším jesenickém multižánrovém festivalu SoS Festival, slovo dalo slovo a začali spolu být stále víc a víc v kontaktu a začínají se spolu podílet na nejrůznějších akcích. Další rok (2019) tedy pro něj začíná být vstupenkou do světa vlastní organizace a pořádaní akcí, rok na to (2020) jím založená multižánrová crew slaví 5let. V tomtéž roce kupuje 50/50 se svým crew parťákem Pedr!ckem první PA systém na kterém ještě v tom roce jako celá crew zorganizovali vlastní dvoudení festival. Rok na to (2021) už v tom všem je až po uši. Začal naplno investovat do vybavení, které ho a celou crew začalo neskutečně posouvat kupředu, to co si na začátku nedokázal ani představit se stává skutečností. Teď (2022) se z H4n3se a jeho The Bassline Fanatiqs crew stává rozjetý vybavený vlak, pořádající jakoukoliv akcí na okrese a mimo něj.

H4n3s nosí v srdci holandské trio NOISIA, dost je ovlivněný labelem Vision Recordings. Mezi jeho další oblíbené labely patří Hospital Records a RAM Records na kterých vyrůstal. Mezi jeho oblíbené interprety patří již zmiňovaná NOISIA, ale dále také Mefjus, Sub Focus nebo Camo&Krooked. V současné době nepohrdne žadným subžánrem drum&bassu. Liquid, Deep, Neurofunk a drží se mota že drum&bass není jen hudba ale životní cesta, směr a hlavně vnitřní pocit naplnění.

UndeeR

Dj UndeeR, vlastním jménem Andrej, je 32letý rodák z Jeseníku. K hudbě se dostal už v mladém věku, kdy ze začátku poslouchal hlavně techno a klasické bassové tracky do té doby, než ho kamarádi asi ve 14 letech dotáhli na Drum and Bass párty někde na poli. Od té doby tomuto stylu absolutně propadl a začal navštěvovat párty čistě dnb stylu. Slovo dalo slovo a v roce 2016 poznal The Bassline Fanatiqs, ke kterým se velmi rád přidal. Za tu dobu navštívil a zahrál na spoustě akcí, i se jmény jako třeba Sayko nebo Ripple. UndeeR má rád většinu stylů dnb, ale svoje sety se snaží dělat tak, aby vždy vyhověly času hraní a stylu akce.

HEROIN

Adam Bee aka HEROIN ''Už od mala jsem miloval hudbu, hudbu co mi zakazovali poslouchat a já ji přesto otci kradl, hudbu co se nelíbila zbytku světa v té době, hudba se kterou cítím. Není tedy divu že ihned co mě H4n3s postavil ke své někdejší konzoli, začal jsem hrát, to co bavilo mě. Časy tečou, lidi stárnou a ejhle, hrát dnb začalo bavit i mě.

GeRRla

Své působení datuje od roku 2011 kdy začínal doma nahrávat svoje první sety. Na začátku svého působení vystupoval se stylem electrohouse, techhouse, house. Ze začátku hrál na akcích v sokolovně Mikulovicích a hospodě Redhouse. V roce 2013 poznává DJe H4N3S se kterým začal hrávat v jeho domácím studiu a stává se členem techdejší H4n3sRecordings.  Od roku 2015 se stává členem multižánrové crew The Bassline Fanatiqs, se kterou začíná pořádat své vlastní akce jako Magic B-Day a další. Pod novou crew se počet hraní na různých akcích rozrůstal. V roce 2019 přišel zlom, kdy GeRRla přesedlal na jiný styl hudby a to na Drum & Bass, který ho okouzlil. Nyní GeRRla vystupuje na akcích jako je ELEMENT Pure D&B Night, Bass Impact a dalších.

A:Nyta

A:Nyta. Olomouc -> Praha -> Vancouver -> Jeseník. Její loď odstartovala 16.11.2004 na Get Punked v Olomouci. Simon Bassline Smith, Ed Rush a jejich state of the art pulsní phasery přeměnily molekulární strukturu tohoto organismu nadobro. Po předlouhém mezihvězdném letu poháněném zodpovědným pařením v Metru, na Envelopě, v S klubu, následně na Karolině, v Abatonu, v Crossu,  v Roxy, na Flédě i na Favále, na Love Planet i na B4L, došlo konečně v roce 2018 k Pioneerskému kontaktu! Po probuzení z hibernace nyní A:nyta zandává vykopávky jako na Get Punked a je ráda, že našla bezpečnou základnu u přátelské formy života - The Bassline Fanatiqs. Biggup! Nuff love, keep cool.

MackFire

MackFire je mladý nadšenec do drum and bassu a jiných tvrdých žánrů. Jako každý začínal v pokojíčku na VirtualDJ a ani nevěděl co a jak. Ve 12ti letech dostal na Vánoce malý mix a v 15ti si řekl, že by nebylo špatné kdyby to byl jeho osud. Tak začal hrabat do FLstudia a řešit djing tak aby měl nějaký řád. Roky šyi a přešel do abletonu. Začal se zdokonalovat v hraní. Dlouho se schovával a získával zkušenosti z hudební branže. Rokem 2022 už je to pár let zkušeností. Už se nechtěl schovávat jelikož si myslí že už je to na úrovni kdy s tim jít ven. Tím se přesunujeme k dalšímu milníku. Rokem 2023 se mě ujali v TBF čímž velice děkuji. Dali mi šanci abych se nejen dále neschovával a být tím kým být chci. Neuru ZDAR !