Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Kapely / Dj's

BABY SECONDHAND

Baby Secondhand /since 2012 / je kabaret punková formace z Opavy, ve které hraji ostřílení opavští punkový matadoři známí z kapel Staré Pušky, Proti Směru, The Ghostface, R.E.T. za bicími sedí známý opavský tatér Bekus. Kapela má na kontě dvě alba Střepy  -2014, V Zrcadlech  -2020 a je pověstná svou energetickou šou s kostýmu a maskami.

Baby Secondhand si splnili nejeden hudební sen a vystupují po boku punkových legend, jakými jsou John Plain/ The Boys/, Michale Graves / Ex Misfits / The Adicts, Slobodná Europa, Tři Sestry a dalšími. Na SOS vystoupili již v roce 2021.

BEZ ŠANCE

Velmi seriózní punk'n'rollové těleso plné opravdu na výsost ctnostných gentlemanů od roku 2014.

DOBROVOLNÁ DEVIACE

Punk-rocková kapela ze Štenberka, kterou na SOS akcích uslyšíte už po třetí. Navíc se pustili do nahrávání nové desky, tak se těšme, že nám ji představí na festivalu.

BLACK INSIDE

Mladá čtyřčlenná post-grungeová kapela z Pardubic. Jejich hudba kombinuje žánry grunge, punk a alternativní metal ovlivněné kapelami jako NIRVANA, Alice in Chains, Seether nebo Chevelle.

GOOD OLD VICES

Punkrock banda ze srdce Hané (Příkazy kousek od Olomouce / Melodic punkrock from Moravia, CZ).

KOČKA V PRÁŠKU

Olomoucká banda servírující rockový koktejl s prvky punku a popu.

SOS ACOUSTIC STAGE

SOS 

Neumětel punk lover boy - acoustic.

MKZ STAGE

VENTOLIN

Ventolin je elektronický projekt Davida Doubka, zakládajícího člena skupiny Kazety a člena divadla Nejhodnější medvídci, který na elektronické scéně působí od roku 2007. Jeho prvotinou z roku 2009 je EP Mžitky, v roce 2012 vydal debutovou desku Totem, následovalo EP Playbour (2015) a společné album The Game YS ROTTYN (2016) s polským anonymním techno duem RSS B0YS. Průlom v kariéře Ventolina způsobilo vydání druhé řadové desky Vitajte (2017) v čele s virálním hitem Disco Science s videoklipem v režii Petra Marka (Midi Lidi) a Johany Novotné (Johuš Matuš) založeném na
přelomové technologii maskování “greenscreen”. V roce 2021 pak následovalo album Dneska se vyčasilo s hity Mech a Posun času. Alba vydavá ve spolupráci s labelem Bumbum Satori. Kromě množství domácích koncertů v českých klubech a velkých i malých festivalech se každoročně vrací také na Slovensko a do Polska. K živému hraní Ventolin používá staré samplery, analogové syntezátory a archaické drummachiny. Je milovníkem primitivního zvuku detroitského techna, italského disca a indického disco stylu zvaného “šrumbabumba” z 80. let 19. stol., hraného převážně dlaněmi na pleš. V roce 2022 založil společně s členy divadla Nejhodnější medvídci hudební skupinu Ametyst. David Doubek přednáší kulturní antropologii na Karlově univerzitě.

P.S.

ELEKTRO STAGE

DJ FLY

Se svými vinyly začal již v roce 2002 v Ostravě. Za posledních 20 let hraní se stal mashupovým univerzálem, který ve svých setech kombinuje všechny hudební styly od 65 po 199 BPM a publiku tak nabízí možnost různých kombinací stylů od raggajungle/raggacore/dnb/breakz/2 step/funky/oldschool nebo i garage, funky či bass music. V posledních letech si našel i velkou zálibu v tech-house, house a stále oblíbenějším glitch-hopu, který dokonale kombinuje velkou část výše uvedených stylů elektronické hudby.

DJ H4N3S

Jesenický rodák vyrůstající na místních akcích BIG CITY BEATZZ, pořádaných místní XBASS crew (2009). Již tak brzy mu učaroval zlomený beat v podání místních DJs jako P.S., Index a v neposlední řadě 2Nine. Kolem roku 2010 začal koketovat s prvními kontrolery doma v pokojíčku. Zlomený beat vyhledával stále častěji a tak v roce 2012 s partou svých kamarádu začal jezdit jako fanoušek na festival LET IT ROLL, který mu v té době nemohl uniknout ani jeden. Jeho první vystoupení bylo o rok později (2013), kdy ještě jako mladý moc neskušenný DJ dělal předskokana jménům jako Fourward a NO MONEY na akci Connection Indoor.

Pro hudbu byl tak zapálený, že si doma ve staré chatě postupem času udělal poslouchárnu. Kolem roku (2014) začínal poznávat lidi ze své budoucí crew, kterou rok na to se svým kamarádem neoBeckem zakládá.

The Bassline Fanatiqs (2015) crew začíná pořádat své specifické akce jako Bass Impact nebo Magic BDAY, zatím neměla moc zkušennosti s něčím takovým, ale postupem času je začala získávat. H4n3s pořádající se svou crew již zmiňované akce různě po okresních klubech či hospodách jako je Centrum Club, Lama, Stodola. V roce 2017 potkává DJe FLY. A to byl pro něj zlomový okamžik.

Dalším rokem (2018) od něj dostává pozvánku zahrát si na tamnějším jesenickém multižánrovém festivalu SoS Festival, slovo dalo slovo a začali spolu být stále víc a víc v kontaktu a začínají se spolu podílet na nejrůznějších akcích. Další rok (2019) tedy pro něj začíná být vstupenkou do světa vlastní organizace a pořádaní akcí, rok na to (2020) jím založená multižánrová crew slaví 5let. V tomtéž roce kupuje 50/50 se svým crew parťákem Pedr!ckem první PA systém na kterém ještě v tom roce jako celá crew zorganizovali vlastní dvoudení festival. Rok na to (2021) už v tom všem je až po uši. Začal naplno investovat do vybavení, které ho a celou crew začalo neskutečně posouvat kupředu, to co si na začátku nedokázal ani představit se stává skutečností. Teď (2022) se z H4n3se a jeho The Bassline Fanatiqs crew stává rozjetý vybavený vlak, pořádající jakoukoliv akcí na okrese a mimo něj.

H4n3s nosí v srdci holandské trio NOISIA, dost je ovlivněný labelem Vision Recordings. Mezi jeho další oblíbené labely patří Hospital Records a RAM Records na kterých vyrůstal. Mezi jeho oblíbené interprety patří již zmiňovaná NOISIA, ale dále také Mefjus, Sub Focus nebo Camo&Krooked. V současné době nepohrdne žadným subžánrem drum&bassu. Liquid, Deep, Neurofunk a drží se mota že drum&bass není jen hudba ale životní cesta, směr a hlavně vnitřní pocit naplnění.

A:Nyta

A:Nyta. Olomouc -> Praha -> Vancouver -> Jeseník. Její loď odstartovala 16.11.2004 na Get Punked v Olomouci. Simon Bassline Smith, Ed Rush a jejich state of the art pulsní phasery přeměnily molekulární strukturu tohoto organismu nadobro. Po předlouhém mezihvězdném letu poháněném zodpovědným pařením v Metru, na Envelopě, v S klubu, následně na Karolině, v Abatonu, v Crossu,  v Roxy, na Flédě i na Favále, na Love Planet i na B4L, došlo konečně v roce 2018 k Pioneerskému kontaktu! Po probuzení z hibernace nyní A:nyta zandává vykopávky jako na Get Punked a je ráda, že našla bezpečnou základnu u přátelské formy života - The Bassline Fanatiqs. Biggup! Nuff love, keep cool.

MackFire

MackFire je mladý nadšenec do drum and bassu a jiných tvrdých žánrů. Jako každý začínal v pokojíčku na VirtualDJ a ani nevěděl co a jak. Ve 12ti letech dostal na Vánoce malý mix a v 15ti si řekl, že by nebylo špatné kdyby to byl jeho osud. Tak začal hrabat do FLstudia a řešit djing tak aby měl nějaký řád. Roky šyi a přešel do abletonu. Začal se zdokonalovat v hraní. Dlouho se schovával a získával zkušenosti z hudební branže. Rokem 2022 už je to pár let zkušeností. Už se nechtěl schovávat jelikož si myslí že už je to na úrovni kdy s tim jít ven. Tím se přesunujeme k dalšímu milníku. Rokem 2023 se mě ujali v TBF čímž velice děkuji. Dali mi šanci abych se nejen dále neschovával a být tím kým být chci. Neuru ZDAR !